دکوراسیون آشپزخانه

اولین نکته ای که باید برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفت این است که گاز و سینک ظرفشویی باید تا جایی که ممکن است کنار هم قرار داشته باشند.

دومین مساله نور است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. در آشپزخانه به نور طبیعی درطول روز و به نور مصنوعی برای شب نیاز است. بهتر است که آشپزخانه در جایی باشد که نورگیر خوبی داشته باشد. برای استفاده کافی از نور خورشید در روز باید هنگام انتخاب پرده دقت شود  ضخامت آن به اندازه ای باشد که نور مورد نیاز محیط آشپزخانه را از خود عبور دهد. برای مثال پرده های نازک و توری برای مکان هایی مناسب است که نور کمی دارند و پرده هایی که نور را کمتر عبور می دهند برای جاهایی که در معرض تابش شدید نور خورشید قرار دارند مناسب است. در مورد نور مصنوعی هم استفاده از لامپ های ال ای دی و هالوژن مناسب تر است. پرده ای را هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید که پس از شستشو چربی های آن به راحتی از بین برود.

نکته ی بعدی رنگ ها هستند. رنگ ها زمانی جلوه پیدا می کنند که نور مناسب در فضا وجود داشته باشد.

کاملا واضح است که کابینت نیز که بخش اعظمی از دکوراسیون آشپزخانه را تشکیل می دهد. امروزه استفاده از ام دی اف و اچ دی اف و در کابینت ها استفاده می شود. جدیدترین متریالی که به کار می رود نیز چوب پلاست است که کاملا ضد آب نیز هست.

هنگام انتخاب میز و صندلی برای دکوراسیون آشپزخانه باید به فضایی که داریم توجه کنیم. اگر فضای خیلی کمی داریم می توانیم از میزی استفاده کنیم که روی دیوار نصب می شود و بهتر است که تاشو باشد تا هنگامی که به آن نیاز نداریم فضای کمتری را اشغال کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :